EKUMENICKÁ BOHOSLUŽBA 2017 V KROUNĚ
Poslal admin v November 03 2017 16:51:42

Krouna - I letošní rok se uskutečnilo již tradiční setkání bratří a sester z místní římskokatolické a evangelické církve, aby vzpomněli vznik samostatného Československa a uctili památku všech obětí 1. světové války.

 

Letošní setkání proběhlo v podvečer 30. října 2017. Přes nepříznivé počasí, silný vítr, který nemalou část obyvatel Krouny trápil přerušením dodávky elektriky, a ani v kostele nešla elektrika. Přesto bylo vše připraveno tak, aby se mohla bohoslužba uskutečnit. Kostel byl osvětlen svícemi a akumulátorovými refrektory, bohužel úderem 17 hodiny dorazil s posledními účastníky i elektrický proud. Na ekumenické bohoslužbě se sešlo cca 40 účastníků, kteří po děkovné bohoslužbě v kostele sv. Michala archanděla odešli v průvodu s rozsvícenými svíčkami k pomníku padlých, kde uctili společnou modlitbou jejich památku.

 

Foto: Mgr. Ondra Pavel, místostarosta

 

Rozsvícené svíčky pak přítomní uložili do skleněných schránek na pomníku, aby zdůraznili svůj dík a stále živou vzpomínku na všechny zahynulé v 1. světové válce. Uctění památky bylo ukončeno společným zpěvem státní hymny.

 

Letošní setkání bylo zakončeno v srdečné atmosféře ve farním sále při čaji nebo kávě a něčem dobrém k zakousnutí dle chuti. Při tomto posezení se hodnotilo, ale také již plánovala další společná setkání v roce 2018.

 

Více fotografií najdete zde, nebo myší klikněte na fotoaparát.

 

Bc. Vtípil Petr, jáhen

 

Kušta Michal