POSELSTVÍ KŘESŤANSKÝCH SVÁTKŮ
Poslal admin v December 19 2012 20:19:42

Krouna - V pondělí 17. prosince 2012 navštívili ZŠ v Krouně a ZŠ Pusté Kamenici, které patří do působnosti ŘKF Krouna a ŘKF P. Kamenice, čtyři odborní lektoři z katechetického centra Biskupství královéhradeckého. V rámci projektu Poselství křesťanských svátků vyšli z toho, co žáci na škole znají o vánocích a v sedmi vyučovacích hodinách (osmá hodina proběhla v P. Kamenici) poutavou formou přiblížili žákům vánoční příběh narození Ježíše Krista. Děti tak měly možnost poznat skutečný původ a význam vánočních svátků, historické souvislosti, jež tuto událost provázely a její význam pro tehdejší židovský národ i pro křesťanskou éru, jakož i pro národy s křesťanskou tradicí.

 

Foto: administrátor P. V. Handl

 

My žijeme v prostředí, jejíž kořeny jsou bezesporu křesťanské, a je správné, aby křesťanskými zůstaly, a aby z nich společnost rostla. Proto věříme, že podobný vzdělávací program přispěje malým i starším žákům našich škol k nalezení své vlastní identity a podpoří v jejich životě vztah ke skutečným lidským, potažmo i křesťanským hodnotám.

 

Rádi bychom tímto poděkovali panu řediteli Mgr. Josefu Kynclovi za vstřícnost, že tuto aktivitu v ZŠ Krouna umožnil a podpořil. Díky patří rovněž ředitelce ZŠ v P. Kamenici paní Mgr. Janě Kulichové.

 

Více fotografií najdete zde, nebo myší klikněte na fotoaparát.

 

Odvárková Jana