AKTUÁLNÍ DĚNÍ V NAŠICH FARNOSTECH

Bobování

Krouna - V neděli 8. února 2015 jsme s několika dětmi (6) i dospělými (7) vyrazili na horní Krounu na boby.

Na kvalitním sněhu jsme si užily hezké tři hodiny bobování i různých variant sjíždění, vč. soutěžení.

Foto: Filipiová Blanka a P. V. Handl

Ekumenická bohoslužba

Krouna - V úterý 3. února 2015 se uskutečnila v kostele sv. Michaela v Krouně ekumenická bohoslužba.

Bohoslužbě předsedal P.V.Handl, duchovní správce ŘKF Krouna a kázal Br. M. Váňa, evangelický farář pro Skuteč a Krounu. Sbírka měla charitativní záměr (příspěvek Vondroušovým, jimž dům uchvátil požár). Bohoslužby se zúčastnili katoličtí a evangeličtí farníci z Krouny a Pusté Kamenice, celkem ca 37 osob.

Po bohoslužbě jsme se setkali na faře k posezení, k čaji, kávě a malému občerstvení.

Díky všem za účast a snahy osobní a modlitební v přípravě cesty k dosažení plné jednoty.

Foto: Šebková L. a P. V. Handl

Křest Lindy Anny Kadrmasové z Rychnova

Pustá Kamenice - V neděli  11. ledna 2015 na závěr vánoční doby ve svátek Křtu Páně byla v kostele sv. Anny v Pusté Kamenici pokřtěna Linda Anna Kadrmasová z Rychnova.

Ať Pán žehná malé i rodičům a vede je celý život svým světlem cestou víry a spásy.

Foto: rodina Kadrmasova

Tříkrálová sbírka 2015

Krouna - V sobotu 10. ledna 2015 se uskutečnila v naší obci Tříkrálová sbírka na podporu dobročinných akcí České katolické charity.

V Krouně, Otradově a v Rychnově se do této sbírky zapojilo celkem 30 dětí s 10 vedoucími. Malí koledníci dokázali otevřít srdce, ale i peněženky našich spoluobčanů a tak se podařilo vybrat  celkovou částku 43.445 Kč, z toho v Krouně 29.531 Kč, v Otradově 7.800 Kč a v Rychnově 6.114 Kč.

Všem koledníkům a vedoucím skupinek srdečně děkujeme za pomoc při organizování sbírky a dárcům za jejich štědré příspěvky.

Přikládáme fotografie pořízené během sbírky …

Foto: Šmok Jan ml.