· DOMŮ

· HLEDÁNÍ
Přístupy na stránky
OHLÁŠKY ŘKF KROUNA/OT A ŘKF PUSTÁ KAMENICE - 28.02. - 07.03.2021
  • Čas ukazuje, kdy je mše svatá a předem otevřený kostel.

• V Krouně a v Pusté Kamenici se slaví svátost smíření v ten čas a po domluvě na čísle +420 603 480 598.

• Těm, kdo nemohou být v seznamu na mši svatou 15 minut předem je podáno svaté přijímání.

• Individuální duchovní péče je dovolena.

• Domlouvejme se. Informace a setkání je na čísle +420 603 480 598.

• Internetové stránky farnost.krouna.cz.

• Jsou rozesílána tzv. "setkání" na vaše adresy, můžete je doplnit.

• Internet umožní i farní setkání. S těmi, kdo ho nemají, se rozdělme. Moc prosím.

• E-mailová adresa rkf.krouna@centrum.cz.

• Přede mší svatou je možnost Adorace.

• Počet na mši svaté 10% sedících (na místě) slavících, tak aby kolem sebe měli všemi směry 2 m. (Členové jedné domácnosti mohou být spolu). Píšeme se do seznamu buď v kostele nebo telefonicky na SO a NE.

• Krouna má 10% obsazenosti dole 20, kůr 4.

• Pustá Kamenice dole 11, kůr 4.

• Prosím a děkuji za modlitbu, žijeme v ní farní společenství. Domlouvají na nový půlrok 2021. V KR není úmysl ještě na St, So. Vyjímečně při omezení i telefonicky.

• Při všech možných setkáních užíváme respirátory a zbytečně se neshlukujme. Dodržujeme pravidla během koronaviru. To je to málo, co se dá pro sebe a bližního dobrého udělat, ale je to alespoň něco. Nově při všem máme zůstávat v rámci okresu. Pustá Kamenice patří do okr. Svitavy a Krouna do okr. Chrudimi.  Jdeme-li do kostela, záleží na tom, jak to kontroly pochopí. Raději vás na to upozorňuji, že ve farnosti Pustá Kamenice to tak je. Snad bude stačit čestné prohlášení.

• Je pro vás připravena Postní doba 21 za 38 Kč. Ozvěte se zájemci.

• V Otradově bude mše svatá další dle oznámení.

• Otec biskup uděluje dispens od povinné účasti na nedělní Mši svaté při příznacích onemocnění Covid-19, chřipkového či jiného respiračního onemocnění, v povinné karanténě nebo se izolují dobrovolně z odůvodněné opatrnosti (rizikové skupiny, ochrana druhých), těm, kteří nemohou kvůli vyhlášeným opatřením. Buďme opatrní při podávání Svatého přijímání. Přijměme vše v síle křesťanské lásky trpělivě v naději pomoci těm, kdo jsou v ohrožení. Pamatujme však na to, že rozhodně nejde o dispens od života z víry a svátostí.

• K setkání je příležitost přes telefon, internet, domlouvejme se na osobním provázení. Mše svaté se slaví, jak je umožněno. Píšeme se v kostele nebo po telefonu do seznamů. K svátosti Pokání a Svatému přijímání kdykoliv. (zavolejte)

• V každý pátek v době postní od 17.30 hodin Křížová cesta v KR.

Ohlášky si můžete stáhnout ve formátu pdf (140 kB)

Farář P. Vladimír Janouch

Odkazy: