· DOMŮ

· HLEDÁNÍ
Přístupy na stránky
OHLÁŠKY ŘKF KROUNA/OT A ŘKF PUSTÁ KAMENICE - 24.05. - 31.05.2020
  • V Krouně  a v Pusté Kamenici se dá slavit svátosti smíření před bohoslužbou a lze se domluvit na čísle 603 480 598.

• Informace a setkání je na čísle 603 480 598.

• Internetové stránky: farnost.krouna.cz.

• Adresa: rkf.krouna@centrum.cz. Adresa, ze které posílám emailové vzkazy a povzbuzení. Pošlete své adresy, chcete-li.

• Dělejme vše s maximální zodpovědností a ohleduplností.

• Děkuji za služby ve farnosti. O nenápadných jistě Bůh ví. Prosím a děkuji za modlitbu. I ta je společenstvím církve. I v Květnu nás svatý Otec vybízí k modlitbě růžence osobní I společné v rodině.

• Intence pokud možno se domlouvají přímo a telefonicky jen po dobu karantény. Domluveny nejsou ještě středu a sobotu.

• V neděli 31.5.2020 je sbírka na pastorační aktivity v diecézi.

• Bohoslužby se vracejí v etapách. Vzbuďme a mějme v sobě touhu po mši svaté a Eucharistii. Ti z nás, kteří jste staršího věku, můžete mít v sobě i oprávněné obavy z nákazy. V takovém případě můžete i nadále využívat dispenze od účasti na nedělní Mši svaté (televizní a rozhlasové přenosy bohoslužeb nadále budou pokračovat) až do doby úplného uvolnění omezení počtu osob na bohoslužbách, (bude upřesňováno).

• Veškerý další program ve farnostech, který vyžaduje shromažďování lidí, je možné uskutečnit pouze v souladu s předchozími opatřeními, tzn. Omezený počet účastníků  ( nyní 100 osob), povinnost nošení roušek, 2 m rozestupy všemi směry, dezinfekce rukou.

• Z důvodu omezeného počtu povolených účastníků bohoslužeb diecézní biskup uděluje všem kněžím právo binace pro všední dny a kvadrinace pro neděle (počet slavení bohoslužeb).

• Rozhodnutím diecézního biskupa splňuje věřící účastí, na kterékoliv bohoslužbě v týdnu, nedělní povinnost účasti na Mši svaté.

• Dbejme mimořádných hygienických opatření. V kostele se rozmisťujeme tak, abychom měli od sebe 2 metrové vzdálenosti všemi směry pokud nejsme členy jedné domácnosti. Eucharistie se při bohoslužbách podává pouze na ruku. Dezinfikujeme si ruce a máme ochranu obličeje, tak jak teď je běžné.

• Časy bohoslužeb jsou uvedeny v Ohláškách.

• V Krouně je nedělní mše svatá v sobotu večer od 18.00, abychom měli příležitost k rozvolnění v prostorech kostela. Počet slavících je od 11.května 100 účastníků za stejných podmínek jako dosud. Další bude postupně oznamováno.

• V Květnu se připojuje k bohoslužbě modlitba s Marii – Májová.

• Od Nanebevstoupení Páně modleme se o Dar Ducha svatého.

Ohlášky si můžete stáhnout ve formátu pdf (139 kB)

Farář P. Vladimír Janouch

Odkazy: