NOC KOSTELŮ 2015 V KROUNĚ

Krouna - V pátek 29. 5. 2015 v 17:50 zahájilo odbíjení zvonu kostela sv. Michaela archanděla začátek Noci kostelů 2015 v Krouně.

Návštěvníci mohli slyšet promluvu P. Vladimíra Handla na téma Prvky barokního slohu v kostele a osobní svědectví jednoho z farníků o víře v Boha. Zazněl také pozdrav od pana starosty obce Petra Schmieda a rytmické písně v podání místní scholy. Velmi pěkné byly dvě písně, při kterých se děti připojily zpěvem i doprovodem na hudební nástroje. Při volné prohlídce si bylo možné prohlédnout interiér kostela, kůru i věže kostela a pomocí připravených textů se tak dozvědět více o historii a zajímavostech místního chrámu. Letos byly poprvé vystaveny dvě historické lampy, které se dříve používaly k osvětlení lavic. Každý se také mohl podílet na vytváření mandaly s biblickým textem nebo si prohlédnout prezentaci fotografií ze života farnosti. Slavení mše svaté a modlitba za naši obec završily letošní akci Noc kostelů v Krouně.

Foto: Šebek František ml.

Všem hostům děkujeme za návštěvu kostela!

Gregorová Tereza