FARNÍ VÝLET 15.10.2016 - ŽELIV, KŘEMEŠNÍK, JIHLAVA

Krouna - V sobotu 15.10.2016 se uskuteční farní výlet.

Klášter premonstrátů v Želivě

je národní kulturní památkou, vyhledávaným poutním místem, tradiční destinací domácích i zahraničních turistů, kteří zde ocení klid pro duchovní obnovu i fyzický odpočinek. Stejně tak jako v minulosti je i dnes klášter centrem duchovního života. Bratři v čele s opatem Jáchymem zde žijí v komunitě a kromě duchovní činnosti spravují také majetek kláštera, ke kterému patří budovy, ubytovací kapacity, pivovar, restaurace, lesy, polnosti a rybníky.

Poutní místo Křemešník

Křemešník s kostelem Nejsvětější Trojice je významné poutní místo Českomoravské vrchoviny.

Jihlavské Podzemí

Systém podzemních chodeb v Jihlavě zvaný jihlavské katakomby je s rozlohou 50 000 m a délkou asi 25 km po znojemském podzemí druhý nejrozsáhlejší v České republice. Katakomby se nacházejí pod celým městem a pod většinou městských památek. Tato historická a technická pamětihodnost je jedním z posledních dochovaných pozůstatků činnosti středověkých jihlavských horníků, neboť většina starých stříbrných dolů v okolí města zanikla.

Výlet, prosím, uhraďte do 9.10.2016 Martinovi nebo Markétě Vtípilovým.

Bc. Martin Vtípil, DiS.