NOC KOSTELŮ 2018

Krouna - Pod každoroční záštitou starosty obce proběhla Noc kostelů 2018 i u nás v Krouně.

Zvony Prokop a "sanktusník" přizvaly návštěvníky na šestou hodinu večerní do kostela sv. Michaela, archanděla. Děti poznávaly kostel pomocí lepení samolepek do archu znázornující interiér kostela a nakonec se dozvěděly, co je v kostele nejcennější. Někteří zájemci se stihli podívat také ke kostelům v Otradově, Pusté Kamenici a k obecní kapličce na Čachnově. Na půdě krounského kostela byl velký zájem jak o ruční zvonění na zvon Prokop, tak o nově pořízené dálkové ovládání zvonu "sanktusník".

Foto: Gregorová Tereza

Po prohlídce kostela nás pozdravil starosta Mgr. Petr Schmied a připomněl pojem vlastenectví a letošní 100. výročí založení naší republiky. Historik Dr. Jan Stříbrný nás provedl osudovými dějinami naší země a vyslovil důsledky prožitých historických událostí v nynějším čase a otázky k zamyšlení jako například život v pravdě, manipulace a strach, globalizace.

Noc kostelů byla zakončena slavením mše svaté. Děkujeme za návštěvu našeho kostela a těšíme se na příště.

Gregorová Tereza

Kušta Michal