FARNÍ VÝLET DO BROUMOVA A MALÝCH SVATOŇOVIC

Krouna - Poslední prázdninovou sobotu dne 27. 8. 2011 se uskutečnil farní výlet. Byl to první výlet farníků po několikaleté přestávce, a možná proto byl o účast na něm tak veliký zájem. Nakonec se nás na cestu vypravilo celkem 109! Cestu zpříjemňoval P. Vladimír vyprávěním vtipů a krátkými historickými a zeměpisnými informacemi o navštívené oblasti. Také se zpívalo.

Cesta tam.

Foto: Šmok Jan ml. a Bc. Vtípilová Markéta

Nejdříve jsme v Broumově navštívili dřevěný hřbitovní kostel zasvěcený Panně Marii a odtud jsme pokračovali do broumovského kláštera, o jehož historii jsme se během jeho prohlídky dozvěděli mnoho zajímavého díky zkušeným průvodcům. Pak následoval přesun do broumovského farního kostela sv. apoštolů Petra a Pavla. Tam se odehrálo setkání s P. Martinem Lanži. P. Martin hovořil o svém životě v Broumově, o radostech i starostech, které ho při jeho působení zde potkávají.

Dřevěný hřbitovní kostel v Broumově.

Foto: Šmok Jan ml. a Bc. Vtípilová Markéta a

p. farář Ing. V. Handl

Broumovský klášter.

Foto: Šmok Jan ml. a Bc. Vtípilová Markéta,

p. farář Ing. V. Handl, Bárta Josef a Vtípilová Terezka

Kostel sv. Petra a Pavla, apoštolů.

Foto: Bc. Vtípilová Markéta a p. farář Ing. V. Handl

Pomalu se pak přiblížil čas oběda, a proto jsme autobusy odjeli do nedalekých Broumovských stěn na Hvězdu, kde jsme měli možnost posilnit se a dle svého uvážení strávit popolední čas. Dvojice, skupinky i jednotlivci se procházeli po okolí, kochali se nádherným výhledem z vyhlídek, navštívili kapli Panny Marie Sněžné a všeobecně si užívali nádherné letní počasí, které nás od brzkého rána provázelo.

Hvězda.

Foto: Šmok Jan ml. a Bc. Vtípilová Markéta,

p. farář Ing. V. Handl a Bárta Josef

Čas vyhrazený siestě uplynul a my jsme se vydali k dalšímu cíli naší pouti, do Malých Svatoňovic. Zde po krátkém pozdravení s P. Ladislavem Hojným, který nám vyprávěl o historii tohoto poutního místa, jsme slavili mši svatou. Během mše svaté začalo venku pršet, ale ani déšť většinu poutníků neodradil od toho, aby si po mši došli nabrat vodu ze zdejšího pramene.

Malé Svatoňovice.

Foto: Šmok Jan ml. a Bc. Vtípilová Markéta a

p. farář Ing. V. Handl

A pak už nás čekala „jen“ cesta domů provázená zpěvem písniček, spokojeným klimbáním dětí a modlitbami díků. Zaznělo i poděkování, které nyní chceme zopakovat: účastníkům za účast a trpělivost, pánům řidičům za ochotu a bezpečnou jízdu.

Připomeňte si farní výlet v bohaté fotogalerii (foto P. Vladimír Handl, Markéta Vtípilová, Jan Šmok ml. a Josef Bárta).

Pro více fotografií klikněte myší na fotografii, nebo na fotoaparát u pod fotografií.

Bc. Vtípil Martin