AKTUÁLNÍ DĚNÍ V NAŠICH FARNOSTECH

POUŤ NA VELEHRADĚ

Krouna - V letošním jubilejním roce 2013, kdy před 1150 léty roku 863 přišli na pozvání knížete Rostislava na Velkou Moravu sv. Cyril a Metoděj jsme se zúčastnili v pátek 5. července poutě na Velehrad, abychom poděkovali za slovanské apoštoly, za dar viry a písma, a bychom poprosili Pána o potřebné milosti pro poutníky, naše obce a celý náš národ a zúčastnili jsme se slavnostní bohoslužby, které předsedal a spolu s našimi biskupy sloužil zvláštní papežský vyslanec chorvatský kardinál Josip Bozanić.

Foto: Gregorová Tereza

Z farností Krouna a Pustá Kamenice jelo 18 osob a přisedli jsme do autobusu vypravovanému farností Skuteč.

FARNÍ DEN

Krouna - Příjemné společné chvilky s farníky, vydařeného a teplého dne, klidného posezení i pobavení jsme prožili z přízně Boží při farním dnu v sobotu 29. června na slavnost Petra a Pavla. Odpoledne ve 13.30 hod jsme začali modlitbou a vyprošením požehnání v kostele, pak jsme byli zaměstnáni a pobaveni triky kouzelníka Karla Kašpara z Náchoda. Dále jsme společný čas vyplnili besedou, konzumací výtečného pohoštění, zpěvem a hrou na kytaru, jakož i míčovou hrou, při níž jsme se pěkně protáhli. Upřímné díky ženám kuchařkám a mužům chystajícím zahradu, zabezpečení a stany.

Foto: Gregorová Tereza, P. V. Handl

CYKLOVYJÍŽĎKA K PRAMENI CHRUDIMKY

Krouna - Na závěr školního roku 2013 jsme v neděli 23. června 2013 s dětmi podnikli  cyklovyjížďku k prameni Chrudimky a na místě si opekli uzeninu a zahráli hru. Zúčastnilo se 9 dětí a tři dospělí. I když jsme lehce zmokli, den i výlet se vydařil. Zvláštní pochvalu a ocenění za vytrvalost si zaslouží malý Honzík Hromádko z P. Kamenice.

Foto: P. V. Handl

Příště se chystáme vypátrat a navštívit nedaleký pramen Krounky.

FARNÍ BRIGÁDA

Krouna - V sobotu 22. června přišlo na faru vícero ochotných brigádníků z řad našich farníků. Uklízeli jsme kůr kostela a připravovali jej na instalaci restaurovaných varhan. A venku před a za farou jsme připravovali terén ke zhotovení nové příjezdové cesty k budově a chodníku s placem a záhonkem za farou.

Foto: Gregorová Tereza

Díky všem. Pán Bůh vám odplať.

Dobré práce se udělalo a vykoná hodně, ale ještě dosti jí je před námi.