AKTUÁLNÍ DĚNÍ VE FARNOSTECH KROUNA A PUSTÁ KAMENICE

Krouna - Aktuální dění ve farnostech Krouna a Pustá Kamenice zahrnuje čtyři články a s fotogaleriemi: Křest Veroniky Anny Netolické z Rychnova v P. Kamenici 12.1.2014, adventní koncert žáků ZUŠ Hlinsko v katolickém kostele v Krouně 8.12.2013, adventní duchovní obnovu vedenou otcem Jeronýmem z Kostelního Vydří na faře v Krouně 14.12.2013 a vzpomínku na Mikuláše s andělem, kteří přišli mezi děti do kostela v Krouně 1.12.2013.

Díky Bohu, že nám dopřává radostné a sváteční časy a posvěcuje nás i skrze všední dny.

Křest Veroniky Anny Netolické

Pustá Kamenice - V neděli 12.1.2014 na svátek Křtu Páně byla v kostele sv. Anny v P. Kamenici pokřtěna Veronika Anna Netolická. Je darem pro každého pokřtěného člověka i malého človíčka, že se pro zásluhy Pána Ježíše stává skutečně Božím dítětem a spolu se třemi hlavními účinky křtu dostává právo nazývat Pána a Boha svým Otcem. Církev křtí křesťanským rodičům pro jejich víru děti a svěřuje jim je do křesťanské výchovy a rodičovské péče.

Foto: Netolický Petr

Ať Pán chrání a posvěcuje celou rodinu dítěte.

Adventní koncert žáků ZUŠ Hlinsko

Krouna - V neděli 8.12.2013 se v krounském kostele sv. Michala, archanděla uskutečnil adventní koncert žáků ZUŠ Hlinsko, při němž zazněly adventní i vánoční skladby různých autorů. Děti v počtu 11 doprovodili jejich učitelé hudby v čele s panem ředitelem ZUŠ Petrem Klasem. Adventní koncert před Vánoci má své zasloužené místo pro vzbuzení adventní touhy po Mesiáši v očekávání jeho příchodu a oslavě jeho Narození o Vánocích.

Foto: Vtípil Martin a P. V. Handl

Adventní duchovní obnova

Krouna - V sobotu 14.12.2013 se uskutečnila na faře v Krouně v rámci duchovního, zpovědního, bohoslužebného a adoračního dne, v přípravě na Vánoce a prožití jeho tajemství, duchovní obnova, kterou vedl převor karmelitánů z Kostelního Vydří otec Jeroným Josef Ertelt na téma slov Pána Ježíše samařské ženě "Žízním, dej mi napít". Výtah z promluvy najdete na úvodní web stránce farnosti vlevo pod hlavičkou Důležitá upozornění.

Foto: Gregorová Tereza a P. V. Handl

Díky Bohu, že nám dopřává příhodný čas a posílá své služebníky. Díky všem, kdo jste se podíleli na přípravě tohoto dne.

Mikuláš s andělem v krounském kostele

Krouna - V neděli 1.12.2013 před liturgickou památkou sv. Mikuláše přišel mezi děti po mši sv. do krounského kostela Mikuláš s andělem, aby v chvályhodné tradici posilovali u dětí smysl pro dobro, odpor ke zlému, vzbuzovali u nich snahu a touhu k nápravě a dali vyniknout momentu odměny za víru a odpovídající křesťanský život.

Foto: Gregorová Tereza