POBOŽNOST KŘÍŽOVÉ CESTY S DĚTMI

Krouna - Ve farnosti Krouna se v postní době modlíme křížovou cestu vždy v pátek od 17.25 hod a rovněž o nedělích ve 14.00 hod. V Pusté Kamenici vždy v postě po nedělní mši svaté. Čtvrtou neděli postní 30.3. jsme se v kostele sv. Michaela v Krouně sešli ke křížové cestě s dětmi a tak uctili spasitelnou oběť Pána Ježíše na Kalvárii, jež se skutečně zpřítomňuje i na našich oltářích. Cestu tvořily šátky, které se spirálovitě točily kolem oltáře až ke kříži, místu ukřižování Pána a jeho sebedarování v eucharistii. Děti během křížové cesty kladly na šátky předměty, které nám přiblížily jednotlivá zastavení. Na patnáctém šátku spočinul před křížem obraz vzkříšeného Krista. Písní nás doprovázela naše schola. Díky dětem za jejich účast.

Foto: Gregorová Tereza

Kéž postní dobu prožijeme s co největší zodpovědností, abychom dobu velikonoční prožili s co největší radostí.

Více Fotografií najdete zde, nebo myší klikněte na fotoaparát.