NOC KOSTELŮ 2014 V KROUNĚ, OTRADOVĚ A PUSTÉ KAMENICI

Krouna - Římskokatolická farnost Krouna se v pátek 23. května 2014 od 17:25 hodin zapojila do mezinárodní akce Noci kostelů.

Bohatý program začal v katolickém kostele v Krouně odbíjením zvonu.

V České republice se akce zúčastnilo více jak 1400 kostelů a modliteben. Tato akce umožnila citlivé přiblížení křesťanství, církve a víry lidem mimo církev nebo na jejím okraji. Kulturní pozadí programu Noci kostelů dalo příležitost oslovit co nejširší veřejnost.

Foto: Šebek František ml.

Mottem letošní akce byl biblický verš, jehož součástí je právě slovo "noc". V letošním roce to byl verš 1, 14 ze starozákonní knihy Genesis (První kniha Mojžíšova): "Nechť jsou světla na nebeské klenbě, aby oddělovala den a noc. Budou na znamení časů, dnů a let."

Potřetí se k Noci kostelů připojila také ŘKF Krouna. Letošní ročník byl zpestřen možností navštívit všechny tři kostely ve správě ŘKF Krouna - kostel sv. Michaela archanděla v Krouně, kostel sv. Bartoloměje v Otradově a kostel sv. Anny v Pusté Kamenici.

Bc. Vtípil Martin